Open Cricket Team

 

Division A
Place Name Town
1st Nightmare on 3rd St #1 Rugby
2nd Mandan Eagles Comedy Central Bismarck
3rd Horsemens Shooters Belcourt
4th Elmer Fudruckers Devils Lake
 
Division B
Place Name Town
1st NOBUBU Devils Lake
2nd Midway Villamor Williston
3rd Dart Drones #1 Fargo
4th Corrigidor Amigos Rugby
 
Division C
Place Name Town
1st Mandan Eagles Page Bismarck
2nd Alibi's Morgenstern Beulah
3rd Lucky's Hofer Bismarck
4th Bismarck Moose Gensburg #1 Bismarck
 
Division D
Place Name Town
1st Alibi's One More Welk Beulah
2nd Midway Tavern Wolfer Bismarck
3rd Okayest Team #1 Killdeer
4th Fireside Woiwode Minot
 
Division E
Place Name Town
1st Stadium Schneibel Bismarck
2nd White Whoreses Dickinson
3rd Tys Tyrants Devils Lake
4th Sports Page Tesky Bismarck
 
Division F
Place Name Town
1st Broken Oar Jangula Bismarck
2nd Midway Bentz Williston
3rd Sports Page Crowe Bismarck
4th Corrigidor Diesels Rugby
 
Division G
Place Name Town
1st 3 Darts to The Wind #1 Rock Lake
2nd Rafter F Band Towner
3rd Seibs 1 Elgin
4th Powerhouse King Bismarck
 
Division H
Place Name Town
1st Darty Deeds Dickinson
2nd Old Town Tavern Joyce Bismarck
3rd Powerhouse Opp Bismarck
4th Here for the Beer Belcourt
     
Division I
Place Name Town
1st Box's Bar Fagen Beulah
2nd Bull Wackers Befield
3rd Northside Knucklehead 1 Rugby

Mixed 301 Team

Division A
Place Name Town
1st 3rd St Bullseye View Rugby
2nd Mandan Eagles Page #1 Bismarck
3rd Jimmy's Lounge Whitman Beulah
4th Violators Devils Lake
Consolation Ice Box-Lavendure Minot
 
Division B
Place Name Town
1st Mandan Eagles Butterfield Bismarck
2nd Team No Name Dunseith
3rd The Shacks Wolf Pack #1 Belcourt
4th Beach Bar-Crush-N-It Stanley
5th & 6th Darts For Sure #1 Fargo
5th & 6th Weiners N Buns Dunseith
     
 
Division C
Place Name Town
1st 4-Mile F'N Suck'N Williston
2nd Tumbleweed Harrington #1 Bismarck
3rd Sports Den Liepke Williston
4th It Doesnt Matter Bottineau
5th & 6th Lucky's Rebel #1 Bismarck
5th & 6th Nola's Lounge-Hudson #1 Minot
 
Division D
Place Name Town
1st 4-Mile Is It In Williston
2nd Midway Bentz Williston
3rd Pour Farm-Schell Minot
4th Lariat-Poison Arrows Velva
5th & 6th Midway Bratcher #1 Williston
5th & 6th Capri-Foley Minot
7th & 8th Old Town Tavern Bartole Bismarck
7th & 8th Midway Tavern Weisz #1 Bismarck
 
Division E
Place Name Town
1st Christen Crow Gladstone
2nd Our Place Tavern Zimmer #1 Bismarck
3rd Ice Box-Ricci #1 Minot
4th Midway Tavern Thomsen #1 Bismarck
5th & 6th Midway Jensen #1 Williston
5th & 6th Weiners And Buns Turtle Lake
7th & 8th Penalty Box Olson #1 Williston
7th & 8th Bismarck Elks Wagner #1 Bismarck
 
Division F
Place Name Town
1st Ice Box-Schmaltz Minot
2nd Lonesome Dove Foote #2 Bismarck
3rd Colonial Lounge Bergland #1 Bismarck
4th Casselton Vets Club Ii #1 Casselton
5th & 6th Midway Tavern Schiermeister Bismarck
5th & 6th Leader-2017 State Champs Stanley
7th & 8th 3rd St Dui Rugby
7th & 8th Finish Line-2 Tips 2 Holes Velva
 
Division G
Place Name Town
1st Broken Arrows Bottineau
2nd Last Call Bullistron #1 Bismarck
3rd Muffin Express Dickinson
4th Midway Tavern Voegele Bismarck
5th & 6th Stadium Feist #1 Bismarck
5th & 6th Last Call Haff Bismarck
7th & 8th Sports Page Veen #1 Bismarck
7th & 8th Lonesome Dove Schneider Bismarck
 
Division H
Place Name Town
1st Original-Ward #1 Minot
2nd Ginmasters Dickinson
3rd Steele Vets Nunn Steele
4th Tumbleweed Davis Bismarck
5th & 6th Powerhouse Wolf Bismarck
5th & 6th Corral Bar Brendel Bismarck
7th & 8th Last Call Vettel Bismarck
7th & 8th Lonesome Dove Wanner Bismarck

Open 301 Team

 

Division A
Place Name Operator
1st Mandan Eagles Comedy Central Bismarck
2nd Nightmare On 3rd St Rugby
3rd Last Call Old School Bismarck
4th Powerhouse Zingrich Bismarck
 
Division B
Place Name Operator
1st Thirstys Force It In Devils Lake
2nd Midway Villamor Williston
3rd Ring of Fire Fargo
4th NOBUBU Devils Lake
 
Division C
Place Name Operator
1st Midway Strechin-It-Out Williston
2nd Midway Prohaska Williston
3rd It Doesnt Matter 1 Bottineau
4th Mandan Moose Schaf Bismarck
5th & 6th Alibi's One More Welk Beulah
5th & 6th Bulls Deep Dickinson
7th & 8th Mandan Eagles Page Bismarck
7th & 8th Shooting Shit Belcourt
 
Division D
Place Name Operator
1st Show Us Your Tips Belcourt
2nd Darts For Sure Fargo
3rd Tumbleweed C. Sheelar Bismarck
4th Lucky's Hofer Bismarck
5th & 6th Midway Schatz Williston
5th & 6th Corrigidor Diesels Rugby
7th & 8th Our Place Tavern Moszer Bismarck
7th & 8th Bismarck Elks Hager Bismarck
 
Division E
Place Name Operator
1st Stadium Schneibel Bismarck
2nd Sports Page Crowe Bismarck
3rd Bismarck Elks Wagner Bismarck
4th Casselton Vets Club I Casselton
5th & 6th Midway Koch Williston
5th & 6th Blind Duck-Enney Minot
7th & 8th 3 Darts To The Wind Rock Lake
7th & 8th Powerhouse Engel Bismarck
 
Division F
Place Name Operator
1st 3rd St Nights Of Bent Elbow Rugby
2nd Lucky Strike-Pflepsen Minot
3rd Rafter F Band Towner
4th Bismarck Elks Koch Bismarck
5th & 6th Alley Cat-Bulls Deep Parshall
5th & 6th 4-Mile Tracey Williston
7th & 8th Longshots Bergquist Beulah
7th & 8th Penalty Box Olson Williston
 
Division G
Place Name Operator
1st Powerhouse Opp Bismarck
2nd 2 Drunks & 2 Divas Killdeer
3rd Broken Oar Klein Bismarck
4th Lucky's Fried Bismarck
5th & 6th Borrowed Buck's Schutt Bismarck
5th & 6th Stadium Feist Bismarck
7th & 8th Powerhouse Wood Bismarck
7th & 8th Last Call Teske Bismarck
 
Division H
Place Name Operator
1st Corral Bar Brendel Bismarck
2nd Last Call Smith Bismarck
3rd Our Place Tavern Zimmer Bismarck
4th One Notch Out # 1 Killdeer
5th & 6th O'Brians Peterson Bismarck
5th & 6th Lonesome Dove Schneider Bismarck
7th & 8th Casselton Vets Club II Casselton
7th & 8th Lonesome Dove Grafsgaard Bismarck

 Women's 301 Team

Division A
Place Name Town
1st Mandan Eagles Good Darting Bismarck
2nd Sports Den Odegard Williston
3rd Off Constantly Devils Lake
 
Division B
Place Name Operator
1st Psycho & Psyhotic Stanley
2nd KC Dockside Ladys Bottineau
3rd Midway Bratcher Williston
4th Ice Box-Ames Minot
5th & 6th 4-Mile Darty Bitches Williston
5th & 6th Shut Up And Shoot Belcourt
 
Division C
Place Name Operator
1st Legion Hot Mamas Williston
2nd Lonesome Dove McGregor Bismarck
3rd 3rd St Phillys Rugby
4th Orginal-Ward Minot
 
Division D
Place Name Operator
1st No Place Elletson Williston
2nd Man Eaters Killdeer
3rd Fireside-Bloms Minot
4th Powerhouse Charvat Bismarck

The NDTA is sponsored by the King of
Beers ---- Budweiser