Open Cricket Team

Division A
Place Name Town
1st 3rd Street Station-Chip Anderson Rugby
2nd Mandan Eagles-Comedy Ctr.-Paul Eng.., Mandan
3rd Powerhouse-Ken Zingrich Bismarck
4th Bad Intentions-Jason Blue Belcourt
 
Division B
Place Name Town
1st Fishstlcks-Terry Linde Devils Lake
2nd Midway's Threesome-D J Lacher Williston
3rd Raging Bulls-Brad Walker Dickinson
4th Midway Tavern-Rob Duffy Bismarck
 
Division C
Place Name Town
1st 3 Beauty's & A Beast-Stephanie Gillette New Town
2nd Ice Box-Memll Minot
3rd Corral Bar-Mike Bentz Bismarck
4th Ranger Lounge-Doug Stuidaker Minot
 
Division D
Place Name Town
1st Okayest #1-Cheryle Good Bird Dickinson
2nd Sidekick's-Kody Dalby Minot
3rd Broken Oar #1-Josh Neigum Bismarck
4th Darts For Sure-Trevor Gourneau Fargo
 
Division E
Place Name Town
1st Korby's Bar-Levi Close Rock Lake
2nd One Notch Out-Kyle Gosline Dunn Center
3rd Colonial Lounge-BrentFaehnrich Mandan
4th Sports Page-Larry White Bismarck
 
Division F
Place Name Town
1st Nugget Sambucca-Sam Liebel Underwood
2nd Fanatics-Jon Wetk Bismarck
3rd Nola's Lounge-Cory Boechler Minot
4th O'Brian's Tavern-Adam Rouse Bismarck
 
Division G
Place Name Town
1st Lucky's Bar-Justin Pool Bismarck
2nd Sports Page-Robbie Crowe Bismarck
3rd Tumbteweed Absolute Gun-SheIri Sayler Bismarck
4th Midway-Kristi Bartlett Williston
 
Division H
Place Name Town
1st Players Pub Smokin-Cheryl GHlette Newtown
2nd Last Call Bar-Jamie Haff Bismarck
3rd Sports Den-Lynn Rude Wiiliston
4th Seibs 1-Tammy Hinrichs Elgin

Mixed 301 Team

Division A
Place Name Town
1st Buils Eye View-Chip Anderson Rugby
2nd Powerhouse-Ken Zingrich Bismarck
3rd Off Constantty-Pat Cox Devils Lake
4th Tons Of Bull-Michaella Delorme Devils Lake
 
Division A Consolation
Winner 3rd Street Station-Dan Corum Rugby
 
Division B
Place Name Town
1st Just Us-Frank Black Cloud Spirit Lake
2nd Ice Box-Kat Merrilt Minot
3rd Jimmy's Lounge-Jolene Whitman Hazen
4th Mandan Eagles #1-Nate Page Mandan
5th & 6th toe Box #1-Tim Goergen Minot
5th & 6th Razors Flight Controllers-Steve Elfman Devils Lake
7th & 8th Ladots-Randall Jerome Devils Lake
7th & 8th Sports Den Darty Little Minds-KeISi Mabe Wiltiston
 
Division C
Place Name Town
1st Korby*s Bar-Levi Clouse Rock Lake
2nd 5 Spot BS'Ers-Casey Locken Stanley
3rd Midway-Larry Rossland Williston
4th Bismarck Elks #1-Tom Hager Bismarck
5th & 6th Saddlerack Shooters-Nicole Poitra Parshall
5th & 6th Powerhouse-Todd Engel Bismarck
7th & 8th Nola's Lounge-Cory Boechler Minot
7th & 8th Old Town Tavern-Chad Gable Mandan
 
Division D
Place Name Town
1st Okayest-Cheryl Good Bird Rock Lake
2nd Wolfie's Ptace-Shayla Maier Stanley
3rd Longshots Runaways-Deniese Lemast.. Williston
4th 4-Mile-Daniel Coss Bismarck
5th & 6th Sidekick's-Chelsey Lazier Parshall
5th & 6th Nola's Lounge-Heidi Llewellyn Bismarck
7th & 8th VFW Club-Lori Schneider Minot
7th & 8th Midway-Julie Olson Mandan
 
Division E
Place Name Town
1st Rock Point VoDo-Cory Zimmer Bismarck
2nd Sports Page-Angel Veen Blsmarck
3rd Alibi's Lounge-Marvin Danks Bismarck
4th Last Call Bar-Mike Teske Mandan
5th & 6th DJ's Tavern #1-Bryen Schaefer Bismarck
5th & 6th Borrowed Bucks-Mike Schutt Bismarck
7th & 8th O'Brian's Tavern-Renae Egeberg Bismarck
7th & 8th Uncle Ted & Company-Bert Anklam Wolford
 
Division F
Place Name Town
1st Capri Skittus-Teri Thiet Minot
2nd Sports Den-Lynn Rude Williston
3rd White Buffalo Herd Hunting-Jessica Granville
4th Original-Tim Ward Minot
5th & 6th Pub 21 #1-Dawn Tipton Bismarck
5th & 6th Tumbleweed-BHI Davis Bismarck
7th & 8th Fireside-Brian Woiwode Minot
7th & 8th Tumbleweed-Juan Thomas Bismarck
 
Division G
Place Name Town
1st Hammer Time-Cory Hammer Sawyer
2nd American Legion-Heidi Geyer Williston
3rd Lonesome Dove-Jennifer Grant Bismarck
4th DK's-Aaron Dye Williston
5th & 6th Dartnados-HolIy Hutchinson Dickinson
5th & 6th Steete Vets Club-Deland Nunn Steele
7th & 8th Those One Guys-Josh Ector Parshall
7th & 8th Champ's-Lora Papineau Williston

 

Open Team

Division A Masters
Place Name Town
1st Mandan Eagles Comedy Ctr-Paul Eng... Mandan
2nd 3rd Street Station-Chip Anderson Rugby
3rd Powerhouse-Ken Zingrich Bismarck
4th Off Constantly-Patrick Cox Devils Lake
 
Division B
Place Name Town
1st Razors Leftovers-Steve Elfman Devlts Lake
2nd Hoirsemen You Know Danny-Danny D... Betcourt
3rd Midway-Chuck Huber Wiliston
4th 4 MJIe-Travis Hennix Williston
 
Division C
Place Name Town
1st Midway Why So Serious-D J Lacher Williston
2nd 3rd Str. Stn Mango Bango-Ray Uhlenk... Rugby
3rd Long Shots-Ryan Mautz Hazen
4th Corral Bar-Doug Rebel Bismarck
5th & 6th Reza's Pitch-Jason Muscha Blsmarck
5th & 6th Shooters Crooked Arrows No Listing
7th & 8th Shootie & The Blowfish-Zac Christianson Upham
7th & 8th Ice Box-#1-Kevin MerriH Minot
 
Division D
Place Name Town
1st Woifie's Losers-Caria Sivesind Center
2nd Wolfie's-Joe Bornemann Center
3rd Ramada-Dustin Olson Bismarck
4th 501 Bar & Grill-Josh Haff Bismarck
5th & 6th Idle Hour #1-Rick Feist Minot
5th & 6th One Notch Out-Kyie Gosline Dunn Center
7th & 8th Nugget Shootin BSanks-Jimmie Hatzen., Underwood
7th & 8th Bear SkuJI-Angel Rhodes CasseJton
 
Division E
Place Name Town
1st Longshots-Nicole Flowers Hazen
2nd Nola's Lounge-Boechter MSnot
3rd Bismarck Elks-Scott Wagner Bismarck
4th Dakota Lounge-Kody Dafby Minot
5th & 6th Sports Page-Gerald Lone Bear Bismarck
5th & 6th Nugget Sambuca-Sam Liebel Underwood
7th & 8th Midway-Darren Schatz WiiJIston
7th & 8th Lucky's Bar-Travis Km mm Bismarck
 
Division F
Place Name Town
1st Tons Of Fun #1-Donovan Likes Eagle New Town
2nd DJ's Tavern-Bryen Schaefer Bismarck
3rd Saddterack Shooters +1-Bandy Poitra Parshais
4th Absolute Gun Dogs-Sheri Sayler Bisrric :ck
5th & 6th Midway-Brent Smith Williston
5th & 6th 4 Mile-Daniel Coss WIIHston
7th & 8th Nola's Lounge-Chris Plank Minot
7th & 8th Longshots RunAways-Deniese Lemast. Hazen
 
Division G
Place Name Town
1st Longshots To Lose-Jeremy Feist Hazen
2nd Last CaH Bar-Brian Giggee Bismarck
3rd Ice Box-Michael Eckdaht Minot
4th Nola's Lounge-Sarah Streltz Minot
5th & 6th Midway Taavern-James Mercer Bismarck
5th & 6th Borrowed Buck's-Josh Boehm Bismarck
7th & 8th O'Brian's Tavern-Brittany Hilgemann Bismarck
7th & 8th Midway Tavern-Shelly Weisz Bismarck
 
Division H
Place Name Town
1st Last Call Bar-Jan Butlistron Mandsn
2nd O'Brian's Travern-Alix Aimer Bismarck
3rd Last Call Bar-Jamie Haff Bismarck
4th Pub 21-Dawn Tipton Bismarck
5th & 6th Last Call Bar-Gus Smith Bismarck
5th & 6th Broken Oar-Ken Klein Bismarck
7th & 8th Box's Bar-Angie Fagen Hazen
7th & 8th Fanatics-Brant Keller Bismarck

 

Women's 301 Team

Division A
Place Name Town
1st Bull Felecia-Angel Gladue Belcourt
2nd Mandan Eagles Good Darts-Joiene W.. Mandan
3rd The Angry Beavers-Michaella Delorme Betcourt
4th Calm Your Tips-Courtney Black Cloud Spirit Lake
 
Division B
Place Name Town
1st Midway-Shelly Lacher Williston
2nd Capri Triple D's-Cheree Miliken Devils Lake
3rd Shut Up N Shoot-Lynette Delorme Betcourt
4th 4 Mile Elegantly Wasted-Joette Tracy Williston
 
Division C
Place Name Town
1st 4 Mile-Tammy Wright Williston
2nd Tumbleweed-Kellie Helm Bismarck
3rd Elbow Room-Darcie Hanson Bismarck
4th Ice Box #1-Olivia Peterson Minot
5th & 6th Man Eaters-Jaime Trottert Grassy Butte
5th & 6th Nola's Lounge-Sara Carpenter Mlnot
7th & 8th Midway #1 -Lisa Bratcher Wflliston
7th & 8th Wolfie's-Shayla Maier Center

 

The NDTA is sponsored by the King of
Beers ---- Budweiser